• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

SELÇUK'TA İŞ KUR PERSONELİ SİYASETE TAKILDI

Selçuk Belediyesinde birçoğunun temizlik ve park bahçe biriminde görev aldığı 90 İş Kurlu personelin 6 aylık görev süreleri doldu.

Selçuk Belediyesinde birçoğunun temizlik ve park bahçe biriminde görev aldığı 90 İş Kurlu personelin 6 aylık görev süreleri doldu. Bir süredir personelin görev sürelerinin uzatılması için gerekli girişimleri ve mücadele içerisinde olan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, AK Parti İlçe Başkanlığının konuya müdahalesi sebebiyle söz konusu personelin uzatma taleplerinin ret edildiği öğrenildi.

Ülkenin içinde bulunduğu işsizlik problemini dikkate alarak İŞKUR bünyesinde kamu kurum ve kuruluşlarında İstihdama yönelik stratejilere destek vermek amacıyla başlatılan uygulama Selçuk Belediyesinde siyasete takıldı. Yerel seçimler öncesi 6 aylık sözleşme ile başlayan çalışanların sözleşmeleri tamamlanması ile birlikte; İŞKUR'dan sözleşmelerin 3 ay daha uzatılmasını talep eden CHP'li Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in bu talebinin ret edildiği öğrenildi.

SELÇUK'TA DEĞİŞİM BAŞLADI

Selçuk Belediyesinde çeşitli birimlerde görev alan 90 personelin 06 Haziran 2019 itibariyle görev sürelerinin uzatılmasını isteyen Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in bu talebi üzerine AK Parti Selçuk İlçe Teşkilatının müdahalesiyle İŞ KUR tarafından kabul edilmediği öğrenildi.  Selçuk Belediye personeli ile hüzünlü bir bayramlaşma geçiren Başkan Sengel, bu konudaki tepkilerini de dile getirdi.  

Az zamanda çok ve büyük işler yapmayı hedeflediklerine dikkat çeken Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; "Selçuk'ta değişim başladı... Az zamanda çok ve büyük işler yapmak hedefimiz... Hem de tüm zorluklara rağmen... İŞ-KUR personelimizin 6 aylık görev süresi doldu... Uzatmaya çalışmamıza rağmen; siyasete maruz kaldı çalışanlarımız ve Selçuk…. Üzüldük ama yapacak bir şey yok biz çalışmaya devam ediyoruz... Yılmadan, korkmadan, mücadele ederek" dedi.

SELÇUK HALKININ DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Bu noktada Selçuk Belediyesinde temizlik personeli ve park bahçe personelinin sayısının azaldığına ve bu konuda Selçuk halkına büyük ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Başkan Sengel; "Artık temizlik personelimiz, park bahçe ekibimiz daha az; hatta ve hatta Selçuk ölçeğine göre yetersiz... Halkımızın desteğine ihtiyacımız var... Onlar ellerinden gelenin çok daha fazlasıyla çalışacaklarına söz verdiler, sizlerde çevreye daha duyarlı olursanız; elbirliği ile üstesinden geleceğiz...  Birlik içinde geçireceğimiz, emeklerimizin karşılığını alacağımız, nice bayramlar" dedi.

978 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121