• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

SELÇUK NAZIMLA BULUŞTU

Büyük Usta Nazım Hikmet Ölümü’nün 56. Yılında Selçuk’ta saygıyla anıldı

Büyük Usta Nazım Hikmet Ölümü’nün 56. Yılında Selçuk’ta saygıyla anıldı. Saint Jean Bazilikası’nda düzenlenen anma etkinliğine Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in yanı sıra çok sayıda sanatsever  katıldı. Türkiye’nin önde gelen piyanistlerinden Dengin Ceyhan’ın piyano resitaline, Tenor Fatih Kayhan ve Oyuncu Tuncer Yığcı da Nazım’ın şiirleriyle eşlik ederek;  katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Saint Jean Bazilikası unutulmaz bir geceye ev sahipliği yaptı. Aşkın, hasretin, eşitliğin, adaletin ve özgürlüğün şairi Nazım Hikmet Ölümü’nün 56. Yılında Selçuk’ta anıldı. Onlarca sanatseverin Saint Jean Bazilikası’nı doldurduğu gecede piyanoda Genç Müzisyen Dengin Ceyhan notalarıyla Nazım Hikmet’in şiirlerine hayat verdi. Tenor Fatih Kayhan Nazım’ın şiirlerinden bestelenen şarkılarla, Oyuncu Tuncer Yığcı da şairin eserleriyle katılımcılara büyülü bir atmosferde unutulmaz bir gece yaşattılar.

BAŞKAN SENGEL’İN HAYALİ GERÇEK OLDU

Gecenin sonunda sahneye çıkan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Benim böyle bir hayalim vardı. Hayalimin aktörlerinin sizler olacağınızı bilmiyordum. Bu hayale ortak olan ve bu konuda beni yüreklendiren Selçuk Belediyesi çalışanları ve bize bu konuda destek veren dostlarımız var. İyi ki varlar. Bu gece de Nazım’ın dizeleriyle, Sayın Dengin Ceyhan’ın notalarıyla, Tenor Fatih Kayhan ve Oyuncu Tuncer Yığcı’nın unutulmaz performanslarıyla unutulmaz bir gece yaşadık. Burada bu büyüyü bize yaşattığınız için çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizin gibi sanatçılar hep var olsunlar. Size ihtiyacımız var” dedi.

Nazım Hikmet’in şairliğine de vurgu yapan Başkan Sengel; “Nazım Hikmet tüm hücreleriyle hasreti yaşayan adam, Nazım Hikmet aşkı doya doya yaşayan ve bunu en iyi ifade eden adam, Nazım Hikmet hasret kaldığı memleketine her daim özlemle bakan ve dizelerinde memleket aşkının ne demek olduğunu bize anlatan adamdır. Ruhu şad olsun” dedi.95 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121