• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci Başkanlığı'nda Çocuk Koruma Kanununa göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbir kararlarının uygulanmasına yönelik koordinasyonun sağlanması amacıyla toplantı düzenlendi.

Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci Başkanlığı'nda Çocuk Koruma Kanununa göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbir kararlarının uygulanmasına yönelik koordinasyonun sağlanması amacıyla toplantı düzenlendi.


Kaymakamlık makamında yapılan toplantıda, 5395 sayılı Kanun kapsamında ilçede danışmanlık tedbiri uygulanan çocuklar, çalıştırılan ve dilendirilen çocuklar, suça sürüklenen çocuklar, ihmal ve istismara uğrayan çocuklar, sosyal ve ekonomik destek alan çocuklar, eğitim ve öğretime kazandırılan çocuklar konusu ele alındı.

Toplantıya Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Bilgi Şimşek Keskin, İlçe Garnizon Komutan Vekili Ömer Eşit, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezayir Bilekli ile ilgili kurum müdürleri ve yetkilileri katıldı.

 

Toplantıda ayrıca Selçuk'ta çocukların korunması ve güvenliklerinin sağlanması, ihmal ve istismarın önlenmesine yönelik koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi bağlamında kamu, kurum ve kuruluşlar arasında gerekli koordinasyonun sağlanması yönünde yapılacak olan çalışmalar da ele alındı.


Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, toplantıda yaptığı konuşmada çocuklar ile ilgili yapılacak tüm işlemlerin büyük bir hassasiyet ve özveri ile yapılacağına dikkat çekerek; özellikle çocuklara yönelik projelerin geliştirileceğini, çocukların her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durması adına farkındalık düzeyinin arttırılması konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Çocukların iyi bir eğitim alması adına devletine ve milletine faydalı birer birey olmaları için çeşitli projelerin ilçe genelinde gerçekleştirileceğini de hatırlatan Kaymakam İnci; "Bu kapsamda çocuklarımızın daha çok sportif faaliyetlere yönlendirilerek, hem fiziki hem de ruhsal gelişimlerinin sağlıklı olarak gelişmelerine katkıda bulunmak için her türlü desteğin başta kaymakamlığımız olmak üzere tüm kurumlarca verilecektir" diye konuştu.

155 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret327888