• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://plus.google.com/http://www.selcukajans.com//posts
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

'BU BİR BİRLİKTE KAZANIMDIR'

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in Şirince ve Belevi'nde jeotermal ve Mermer Ocağı yapılması planlanan konuya ilişkin açıklamasıdır:

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in Şirince ve Belevi'nde jeotermal ve Mermer Ocağı yapılması planlanan konuya ilişkin açıklamasıdır:

Başkan Sengel yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "25.7.2019 tarihinde ÇED raporu sunuldu. Ve çeşitli şekillerde Belevi ve Şirince Köy Muhtarlarımızın girişimi ile ve de Belediyemiz çatısı altında tüm siyasi parti meclis üyeleri, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve ilgililerle bir toplantı gerçekleşti. Bir karar alındı... Tek Yürek Olacağız. Olundu da... Şimdi bugün ÇED görüşü olumsuz çıktı diye havadisler nüksetti... Doğru olduğunu umuyorum. Ancak;  Torbalılı Sn. Milletvekilimiz olayı siyasete  sokmaya çalışıp, biz DOĞA derken, KATLİAM derken; başka bir mevzuuda dans etmeye çaba sarf ediyor. Ama bu oluyor mu şimdi?  Canınız sağolsun... Bu arada bizim derdimiz hala aynı Efes Selçuk hepimizin, bu kente en çok bu kentte yaşayanlar sahip çıkar.... içten desteklerini bizden esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e, İzmir Milletvekillerimize, İlgili Muhtarlarımıza ve siyasetten uzak tek yürek olan halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Belevi, Şirince ve Gökçealan dahilinde halen daha devam eden jeotermal girişimleri, maden ve taş ocaklarına ve gözünü bu bakir topraklara diken herkese bir lafımız var: Efes Selçuk tarım ve turizm kentidir. Aksini kabul etmemiz mümkün değil... Bu güzelim kente ve kirlenen çığlık atan #KüçükMenderes‘e sahip çıkmak zorundayız... Gelin geleceğimizi kurtarmaya devam edelim. Çünkü “Biz bu toprakları atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan emanet aldık”

151 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret319089