• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

CHP'NİN 96.KURULUŞ YILI İÇİN ATA'NIN HUZURUNDALAR

CHP Selçuk İlçe örgütü, Atatürk Anıtı önünde düzenlediği törenle partisinin 96.kuruluş yıldönümünü kutladı.

CHP Selçuk İlçe örgütü, Atatürk Anıtı önünde düzenlediği törenle partisinin 96.kuruluş yıldönümünü kutladı. Törende konuşan CHP Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil, CHP'nin kuruluş yıldönümünün önemine dikkat çekerek; "Cumhuriyet Halk Partisi geçmişte olduğu gibi bugünde halkıyla birlikte ayaktadır sonsuza kadar da ayakta kalacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin güvencesidir, birleştirici gücüdür. Bağımsızlığın Cumhuriyetin , demokrasinin ve aydınlık geleceğin yılmaz bekçisidir." dedi.

Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene Efes Selçuk'un genç Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, CHP Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil, CHP Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının yanı sıra bazı STK Temsilcileri katıldı. Atatürk Anıtına çelenk sunumu, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan CHP Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan ve Cumhuriyetle birlikte Türk milletine bıraktığı en büyük miras olduğuna dikkat çekerek; "Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetle birlikte bizlere bıraktığı en büyük mirasın Cumhuriyet Halk Partisinin 96. Kuruluş yıl dönümü. Bugün, bağımsızlığı için tüm Dünyaya meydan okuyan, her bedeli ödeyen bir ulusun ülkeyi  işgalci emperyalistlerden temizlediği gün. Bugün İzmir’in ve tüm Anadolu’nun kurtuluşunun günüdür" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisinin temellerinin bağımsızlık ateşiyle atıldığına dikkat çeken Karanfil; "Bu parti Samsun’da, Erzurum’da, Sivas’ ta, Ankara’da, Sakarya’da, Dumlupınar’da kuruldu. İzmir’in kurtuluşuyla taçlandı. Cumhuriyetin kurucusu, Cumhuriyet devrimlerinin ve ideallerinin yılmaz savunucusu oldu. Darbeler gördü, kapatıldı. Hedef gösterildi. Şehitler verdi. Yılmadı. Her zaman halktan, haktan ve demokrasiden yana taraf oldu. Cumhuriyet Halk Partisi bugün 96 yaşında ulu bir çınar. Ülkeyi ekonomiden eğitime dış politikadan toplumsal barışa kadar her alanda uçuruma sürükleyenler bilsinler ki; Cumhuriyet Halk Partisi geçmişte olduğu gibi bugünde halkıyla birlikte ayaktadır, sonsuza kadar da ayakta kalacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin güvencesidir, birleştirici gücüdür. Bağımsızlığın Cumhuriyetin , demokrasinin ve aydınlık geleceğin yılmaz bekçisidir." diye konuştu.

CHP Selçuk ilçe Başkanı Mehmet Karanfil, son olarak; "Başta Mustafa Kemal  Atatürk olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisine emek vermiş tüm partililerimize şükranlarımı, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Yaşasın kurtuluşun, kuruluşun ve sonsuzluğun partisi Cumhuriyet Halk Partisi" dedi.

Konuşmanın ardından emekli öğretmen Tuğrul Karnıca Nazım Hikmet'in Kuvayi Milliye Destanından okuduğu şiirle tören sona erdi.104 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret323040