• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

OKULLAR AÇILDI, ANCAK VELİLER İSYANDA

Bu yıl yeni Eğim-Öğretime açılan Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulunda ciddi bir araç-gereç eksikliği olduğunu belirten Veliler, bu eksikliklerin yaz döneminde giderilmemesine tepki gösterdiler.

Bu yıl yeni Eğim-Öğretime açılan Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulunda ciddi bir araç-gereç eksikliği  olduğunu belirten Veliler, bu eksikliklerin yaz döneminde giderilmemesine tepki gösterdiler.

İSABEY VE SEKİZEYLÜL ORTAOKULU BİRLEŞTİ

İkili eğitim sisteminin kaldırıldığı İsabey ve Sekizeylül okulları birleştirilerek, bu okullara yakın oturan Ortaokul öğrencileri Cumhuriyet Ortaokuluna yönlendirildi. Ancak okulda ciddi anlamda araç-gereç eksikliği olduğunu belirten Veliler, duruma tepki gösterdiler.

OKUL GÜZERGAHINA UZAK KALAN VELİLER TEPKİLİ

19 Mayıs İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin de yeni eğitim öğretim yılına başlayan Cumhuriyet İlkokuluna yönlendirildiler. Okul güzergahına oldukça uzak mesafede kalan öğrencilerin özellikle kış aylarında büyük sıkıntı yaşayacağını belirten Veliler, bu duruma da tepki göstererek; "Bu yıl 19 Mayıs İlkokulundan Cumhuriyet İlkokuluna yönlendirilmemiz bizleri çok üzdü. Yani bizlerin son senesi… Çocuklar bu yıl Cumhuriyette, gelecek yıl tekrar 19 Mayıs okulunda olacaklar.. Birçok velimiz çalışıyor.. Çocuklarını özellikle de kış aylarında nasıl okula getirip götürecekler" diyerek, bu duruma tepki gösterdiler.

ÖĞRETMENLER AYAKTA KALDI

Cumhuriyet İlkokulunda akıllı tahta, prodüksiyon cihazları vs. gibi önemli araç-gereçlerin de eksik olduğunu, perde kornişlerinin dahi olmadığını belirten Veliler, ayrıca eksik malzemeler arasında öğretmenlerin sandalyelerinin de olmadığını, okulun ilk gününde birçok öğretmenin bütün gün ayakta ders anlatmak zorunda kaldıklarını ifade ettiler. Veliler; "Kornişler olmadığı için sınıflarımıza perde asamadık. Bu yüzden öğrencilerimiz bütün gün sıcağa maruz kaldı" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

744 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121