• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

EFES BİSİKLET TOPLULUĞU DİDİM FESTİVALİNE KATILDI

Didim 2. Bisiklet Festivaline katılan Efes Bisiklet Topluluğu, iki gün devam eden ve oldukça keyifli geçekleşen festivalin ardında Efes Selçuk'a döndüler.

Didim Belediyesinin katkılarıyla Didim Pesoidon Bisiklet Derneği öncülüğünde düzenlenen Didim 2. Bisiklet Festivaline katılan Efes Bisiklet Topluluğu, iki gün devam eden ve oldukça keyifli geçekleşen festivalin ardında Efes Selçuk'a döndüler.  Festival kapsamında Kent Meydanı'nda bir araya gelen bisikletliler, kent merkezinde belirlenen güzergahın ardından Milet Antik Kenti'ne kadar pedal çevirdi.

Didim'de bu yıl 2.’si düzenlenen Festival kapsamında Aydın ve ilçelerinin yanı sıra aralarında Efes Bisiklet Topluluğu üyelerinin de bulunduğu birçok il ve ilçeden gelen yaklaşık 350 bisikletli, Kent Meydanı'nda bir araya geldi.

 

28 Eylül Cumartesi günü yurdun çeşitli illerinden gelen 350'ye yakın bisikletçi ile başlayan 2.Didim Bisiklet (BİFEST) Festivaline 10 bisikletçi ile katıldıklarını belirten  Efes Bisiklet Topluluğu, Bisikletçiler Derneği Selçuk Temsilcisi Onur Pınar, festivalin ilk günü Orman Kampı Altınkum-Milet Parkurunda (68 km) pedal bastıklarını, burada öğle yemeğinin ardından Tavşan burnu Orman Kampına geri dönüldüğünü söyledi. Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın da katıldığı Festivalin 2.gününde Apollon Tapınağı-Akbük turu ile 55 Km. pedal çeviren bisikletçiler oldukça keyifli bir turu geride bıraktılar.

Sporun ve özellikle bisiklet sürmenin önemine dikkat çeken Efes Bisiklet Topluluğu Bisikletçiler Derneği Selçuk Temsilcisi Onur Pınar; "izim en büyük amacımız; Selçuk'a bin kişilik büyük bir bisiklet festivali kazandırmaktır" dedi.

Her yıl Nisan ayında Selatin köyüne "Selatin Turu" adı altında 400 bisikletçinin katılımı ile etkinlik düzenlediklerini hatırlatan Pınar; "Önümüzdeki  Nisan ayında 6.sı düzenlenecek olan Selatin Turuna tüm bisikletçileri bekliyoruz" diyerek; tüm Selçuk halkını sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanmaya davet ettiğini belirtti.189 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam169
Toplam Ziyaret328053