• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

Nilüfer Öztürk Silay

Çuvaldızı önce kendimize batıralım

On beş günde bir yayın hayatına devam edecek olan Gazeteniz Selçuk Ajans, yeni yayın döneminde daha çok esnafın, işçinin, memurun, çalışanın ve halkın sesi olacak. Bu konuda WhatsApp ihbar hattımıza bu konuda tüm şikayetlerinizi fotoğrafları ile birlikte yollayabilir siniz.  

Bugünlerde herkes bir hata yapınca ve bu hata da kamuoyunda çelişki yaratınca hatayı gazetecide yada yazarda buluyor. Başlıkta da anlaşılacağı gibi bu durumda çuvaldızı önce kendimize batırmak gerekir diye düşünüyorum.

Belki de ne söylemek istediğimi birçoğunuz anladınız bile.. Bilindiği gibi geçen sayımızın hazırlanmasına çok az bir süre kala bir fotoğraf karesi düştü mailimize. Fotoğraftaki algıyı görünce "eyvah" dedim "şimdi yanlış anlaşılmalar olabilir" dedim kendi kendime.. Daha sonra bu fotoğrafı sosyal medyada gördüm ve vatandaşın biri "hiç olmadı, hiç yakışmadı" gibi cümleler kurarak eleştiri yapmışlardı. Bizde fotoğrafı üç cümle ile kamuoyunun dikkatine sunduk. Selçuk kamuoyunun da bildiği gibi uzun bir süredir ilçemizdeki Gazi ve şehit ailelerimiz belediyeden yer istiyor. Önce kültür ve sanat evinin bulunduğu alanın Gazilere verileceği duyuruldu, daha sonra olmadı başka bir yer verelim dendi. Orası olmadı başka bir yer… Derken sonunda ilçemizdeki Gazi ve şehit ailelerimiz sonunda küçük de olsa bir yere kavuşmuş oldular. Yapılan tören sonunda da çekilen bir fotoğraf karesi dikkatlerden kaçmadı.  Ben öncelikle şunun altını çizmek isterim. Gazetemizde yayımlanan fotoğraf karesi gazetemize ait bir kare değil. Yani aynı kareyi gazetemiz muhabiri de çekti, fakat biz kendi objektifimize yansıyan kareyi kullanmadık. Dolayısıyla bu fotoğraf karesi gazetemize ve tüm basın kuruluşlarına Belediyenin ilgili biriminden servis edilmiştir. Burada söylemek istediğim şudur. Ben bu fotoğrafın hatıra fotoğrafı olarak çekildiğini düşünüyorum. Tabi ki, bu tür fotoğraflar çekilebilir, farklı bir alanlarda algı yaratılabilecek faklı kareler de çekilebilir. Ancak bu tür kareler basına servis edilmez… O yüzden çuvaldızı önce herkes kendine batırmalı….

Öncelikle benim bu ilçede Gazilere ve şehit ailelerine ne kadar değer verdiğimi, her zaman ve her konuda sonuna kadar onların yanında olduğumu hem Selçuk kamuoyu, hem de Gazi ve Şehit ailelerimiz bilir. Gerek yaptığımız haberlerle, gerek onların sesinin duyulması adına gösterdiğimiz iyi niyetli mücadelemiz ile elimizden gelen desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Çünkü Gazilerimiz ve Şehit ailelerimiz bizim için her zaman çok değerlidir ve onlarla her zaman gurur duyduğumu buradan bir kez daha söylemek isterim. Bugün ülkemizde bir çok güvenlik güçlerimiz şehit oluyor, yaralanıyor gazi oluyor, hatta sivil vatandaşlarımız şehit oluyor. Milyonlarca vatandaşımızın içi yanıyor.. Bu yüzden kimse bizim Gazi ve Şehit ailelerine verdiğimiz önemin önüne geçemez, buna asla izin vermeyeceğiz… 

AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121