• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

Nilüfer Öztürk Silay

Tepkiler giderek çoğalıyor….

Son günlerde Selçuk'ta olanlar ilçe kamuoyunda gündem yaratıyor. Ama bu kouda hiçbir açıklama yada bir bilgilendirme yapılmazken, vatandaşlarda öfkelerini veya söylemek istediklerini kendi kişisel sayfalarında tepkilerini göstermeye devam ediyorlar. Ben bu hafta kısaca işte bu tepkilerden bazılarını başlıklar halinde sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle hepimizin bildiği gibi ve de takip ettiği gibi Şubat ayı meclis toplantısı gerçekten tarih yazacak bir görüntüye sahne oldu. Bizlerde bu durumun takipçisi olduk. Meclisin ilk birleşimini haberleştirmiştik, ancak ikinci birleşim gerçekten kamuoyunda gündem yaratan bir sahne oluşturdu diye biliriz. Yani meclisi haber yapmaya gerek duymadık. Hepimiz biliyoruz, gerek gazetemizde, gerek internet sitemizde ve gerekse sosyal paylaşım sayfalarında yer aldığı gibi belediyenin meclisten borçlanma yetkisi gündeme geldi. Tabi bu borçlanma yetkisi daha çok belediye çalışanlarının maaş alamaması ve onların daha fazla mağdur olmamaları yönünde istenmişti. Bu konuda detaya fazla inmeyeceğim. Ancak ilk mecliste CHP grubu adına başkana "Peki daha sonra ne olacak" diye sorulmuştu. Tabi burada olacak durum belli. Zaten borçlu olan belediye bir 5 milyon daha borcun altına girecek, tabi bunun faizi, geriye ödemeleri vs. vs. Ben de CHP Grup sözcüsünün dediği gibi sormak isterim. Sonra ne olacak? İki yıl sonra o koltuğa oturmak isteyen olacak mı? çok merak ediyorum.

Tabi burada asıl görünmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken durum meclisin ikinci birleşiminde gerçekleşti. Başkana borçlanma yetkisini kabul eden herkesin bildiği gibi işçinin, memurun, tarımın, turizmin, kısacası emekçinin her zaman yanında dik duruş sergileyen CHP gurubu oldu. Buna destek veren Belediye Başkanı ve MHP meclis üyesi Yaşar Yılmaz. AK parti ve MHP meclis üyesi İbrahim Soğutmaz ise ret oyu verdiler. Belediye Başkanına borçlanma yetkisi verildi. Hayırlı uğurlu olsun. Ben burada öncelikle aynı kararın arkasında duran ve baştan beri aynı konuyu savunan AK Parti grubunu tebrik etmek istiyorum. Çünkü onlar grup olarak her zaman en baştan beri aynı şeyi savundular ve Şubat ayı meclisinde de yine aynı savunmanın arkasında durdular. "Mesele sadece çalışanların maaşları değil, belediyedeki mesele daha büyük ve daha da büyüyecek" Yani belediyeyi bu durumdan hükümet bile kurtaramaz… Dışarıdaki vatandaş hizmet beklerken, ilçenin birçok alanlarında yürütülen işler çok yavaş ilerlerken biz hala 3 yıldır işçilerin maaşlarını konuşuyoruz.

Biz bu sayfalardan daha önceki Belediye Başkanlarını da eleştirdik, dikkate aldılar yada almadılar orasını bilemeyiz. Ama yapılan her hatayı buradan yazdık ve doğruya doğru, yanlışa da yanlış dedik. Geçtiğimiz sayılarımızda da yazdığımız gibi Selçuk bir değişim yaşadı, ama hayal kırıklığına uğradı. Bu durumun herkes farkında. Böyle yönetim anlayışı bana göre hem Sayın Başkanı, hem de Selçuk'u ileriye değil, daha çok geriye götürür. Bu kadar geriye gitmişken kalan zamanı bari iyi değerlendirin derim ben… Neden mi? Bir kere o makam koltuğundan artık kalkın ve halkın içine girin…. Vatandaşı dinleyin… Gerçi bunda da inandırıcılık hükmünüz bitmiş… Geçen gün bir vatandaş bana derdini anlatmaya çalışıyor. Anlattığı konuda belediyenin çözmesi gereken bir konu.. Bu durumu Belediyeye iletmen gerekiyor dedim. Vatandaş aynen şunu söyledi: 'Başkan yalan söylüyor' İşte tam da söylemek istediğim konu bu. Eğer vatandaşın gözünde yalancı duruma düştüyseniz, o koltukta son iki yılınız var demektir. Bari bu son iki yılı değerlendirin de, vatandaşın biraz gönlünü alın Sayın Başkan…. Sadece Cumartesi günleri dışarıdan Pazar tezgahı açan esnafa güler yüz göstererek hayırlı işler demek olmuyor, Selçuk'taki esnaflar sizi bekliyor. İki yıllık zamanınızı biraz da bizim ilçemizdeki gerçek Selçuklu esnafa harcayın… Yani bize bu konularda haber yapmamıza vesile olmayın….. Sağlıcakla kalın…. 


Yorumlar - Yorum Yaz
AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121