• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

Nilüfer Öztürk Silay

Lafla Peynir gemisi yürümez

Harman dövmek Keçinin işi değil

Yazının başlığındaki her iki atasözü de çok hoşuma gider bu yüzden her ikisini de yazayım istedim bu hafta. Çünkü ilçemizde öyle komik durumlar yaşanıyor ki, hangi birini kaleme alacağımı şaşırıyorum. Mesela bu hafta yazımın ilk satırlarında bir belediye çalışanının bizim gazeteciliğimize hitaben sosyal paylaşım sayfasında yapmış olduğu birkaç cümleden bahsetmek istiyorum. Tabi birkaç konuyu aktaracağım ama ilk olarak şu arkadaşımıza bir iki tavsiyede bulunmak istiyorum.

Geçen sayımızın manşet haberinin başlığında ufak bir kelime hatası vardı mutlaka okuyucularımızın dikkatini çekmiştir. "Hayırlı Akşamlar" yerine sehven "Hayırlı Akçamlar" yazılmıştı. Yapmış olduğumuz iş gerçekten özverili, dikkat isteyen ve yorucu bir iş. Arkadaşımızın birisi sosyal paylaşım sayfasında bu hatayı bilinçli yaptığımızı düşünerek birkaç cümle paylaşmış. Ama ne hikmetse bir gün sonra yapmış olduğu paylaşımı kaldırmış. Burada benim aklıma takılan şey şu. Acaba arkadaşımız neyden emin olamadı. Kendinden mi, yoksa başka bir şey mi? Her neyse bu kısmı burada bırakıyorum, ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Tabi bunu sadece o arkadaşımıza değil, genel anlamda söylemek istiyorum. Dik duruş her zaman için erdemliktir. Biz gazeteciler her zaman için yazdıklarımızın sonuna kadar arkasında durduk ve durmaya da devam ediyoruz. Bunu şunun için söylüyorum. Bu söz konusu arkadaşımız seçimlerden sonra belediyede işe başladı hem de belediyenin işletiminde olan bir kafede müdür olarak işe başladı. Daha sonra arkadaşımızın görevi değiştirildi ve doğal olarak maaşı da düşürüldü. Böyle olunca bu arkadaşımız kendi sosyal paylaşım sayfasından belediye başkanının yönetim tarzını oldukça ağır ithamlarla eleştirdi. Sonra maaşlar ödenmediği için de birçok eleştirilerde bulundu. Baktı ki "Lafla Peynir gemisi yürümüyor" belediyeden istifa etti. İçerideki birikmiş maaşını aldı, tazminatını aldı, bir de her ay İş-Kurdan işsizlik maaşını aldı. Sonra bir baktık bu arkadaşımız tekrar aynı görevinde işe başlamış. Hayırlı uğurlu olsunnnn…. Bak sayın arkadaşım bence sen ne olursa olsun sesini çıkarma ve otur o işini yap. Bizim kimsenin işinde ve aşında gözümüz yok, olamazda… Madem bizim gazeteciliğimizi eleştirmişsin, o halde bırak başlıktaki kelime hatasını da cesaretin varsa; (ki bu saatten sonra zannetmiyorum) yine aynı sayfandan bağlı bulunduğun kurumun belediye başkanına "neden" Hayır dediğini sorarsın… Yani deyim yerindeyse "Harman dövmek Keçinin işi değil" herkes kendi işine baksın….

15 TEMMUZ PARKI

Bir diğer konuya gelince; biliyorsunuz yine geçen sayımızda "Vatandaş Soruyor" köşemizde 15 Temmuz parkı ile ilgili bir haberimiz vardı. Haberin detayında vatandaşın kaldırım taşlarının yarım kaldığı yönüneydi. O haberde en çok dikkat çekilen konu neredeyse 5 aydır tamamlanamayan bir parkın artık biran önce tamamlanması yönüneydi. Ben parkın hangi olanaklarla yapıldığını, yada nasıl bir zorlu şartlar altında yapıldığını bilemem. Ama bir inşaat emeklisi olan babamın kızı olarak bildiğim konu şu. Böyle bir alanın en fazla bir ay içerisinde tamamlanabileceğidir. Yani söylemek istediğim; çarşının tam ortasında aylardır inşaat yığını var ve büyük bir görüntü kirliği yaratıyor. Bizim gazetemizden sonra belediyeden gelen açıklayıcı haberde üzerine basa basa "kendi olanaklarımızla yaptığımız park yakın zamanda tamamlanacak" vs. deniliyor. Biz bu parkın belediyenin olanaklarıyla yapıldığını biliyoruz zaten. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Belediyenin olanaklarıyla bir daha bir proje yapmayın sayın Başkan… Yani sanki belediyenin çalışanı yok ve yapılan iş konusunun bağlı bulunduğu birimin bütçesi yokmuş gibi çok zor şartlar altında bu çalışmayı yürütüyormuşsunuz gibi bir açıklama yapılması ne beni, nede öyle zannediyorum ki Selçuklu vatandaşlarımızı tatmin etmiyor. Ben umuyorum ki bu park inşallah 15 Temmuza kadar tamamlanır da adını aldığı gün açılır. En azından bu çalışmayı yürüten arkadaşlarımız 15 Temmuz tarihini geçirmemeye çalışsın……

 

AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121