• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

Nilüfer Öztürk Silay

Leylek Festivali

Teşekkür

Referandum

Herkes mutlaka hatırlıyordur. Geçtiğimiz yıl tamda bu günlerde ilçemizde bir hareketlilik, bir heyecan yaşanıyordu. Bazı kişilerce eleştiri alsa da bence güzel bir etkinlik yapılmıştı. 18-23 Nisan tarihleri arasında "1.Uluslararası Leylek ve Doğal Yaşam Festivali"ni hatırlamışınızdır. Fikir üretmek çok önemli, hele hele ürettiğiniz fikri ortaya sunmak da önemlidir, ama ortaya konulmuş fikre veya bir oluşuma sahip çıkmak daha da önemlidir.

Bu Festivalin fikir ustası bilindiği üzere Belediye eski Kültür Müdürü Bahadır Varvar. Bir hafta süresince ilçe halkın dolu dolu bir etkinlik sunuldu. Tabi ki, bu etkinliğin artıları olduğu kadar eksileri vardı. Ben işin bu tarafına bakmayacağım. Burada söylemek istediğim ortaya konmuş bir Festival vardı ve bu festivalin tanıtımı da Uluslar arası bir festival olduğu yönünde yapılmıştı. Peki, Leylek Festivaline ne oldu? Yapılacak mı, yapılmayacak mı? İşte işin bu tarafı muamma.. Yaya her yıl farklı bir etkinlik üreterek birincide mi kalacak. Yani ikincisi düzenlenmeyecek mi? Sanırım Leylek Festivali birinci de kalacak. Çünkü görünen o ki ikincisi düzenlenmeyecek. Ben burada şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Belediyenin Tiyatro ekibi olmamış olsaydı hiçbir etkinlik yapılmazdı.. Ben bu konuda tiyatro ekibini kutluyorum.

BELEDİYE BENİ YANILTTI

Hani bir söz vardır ya 'bir konuyu iddia edersiniz ve tarih verirsiniz, bu tarihten önce bu konuyu tamamla da utandır beni' diye..  İşe bizim 15 Temmuz Demokrasi parkı da böyle oldu. Geçtiğimiz hafta artık çok uzayan parkın tamamlanması için önümüzdeki 15 Temmuz için tarih vermiştik. Yani parkın 15 Temmuza kadar bitirilmesini ve adını aldığı tarihte açılışı yapılsın demiştik. Ama park neredeyse bitti. Çok şaşırdık. Geçtiğimiz günlerde parkın yanından geçerken belediyede ilgili birimde çalışan işçi arkadaşlarımızın neredeyse tamamı o parktaydı. Sonra duydum ki, Bakan bey gelecekmiş, gelmişken parkın da açılışını yaptıracaklarmış. Tabi güldüm… Bana bunu söyleyen kişiye de aynen şunu söyledim. Bu park Bakanın gelişine yetişmez, ama olsun çok sevindim. En azından Bakan sayesinde bir an önce tamamlanmış oldu. Bu konuda ben Belediyemizi yürekten tebrik ediyorum.

REFERANDUM

Bildiğiniz gibi bu pazar  herkes Referandum için sandığa gidecek. Sandıktan Evet, yada Hayır çıkacak. Ben buradan sadece şunu söylemek isterim. Lütfen herkes kendi iradesi ile oyunu kullansın. Bu seçimin kesinlikle particilikle bir alakası yok. Bu ne sağcılık, ne solculuk meselesidir. Bu seçim tamamen memleket meselesi ve bu seçim ülkenin geleceğini belirleyecek. Bu nedenle herkes pazar günü mutlaka sandıklara gidip oyunu kullansın. Burada şunu da unutmayalım. Biliyorsunuz ilçemiz küçük bir yer. Oyumuzu kullandıktan sonra herkes birbirinin yüzüne bakacak, arkadaşlıklarımız devam edecek, dostluklarımız devam edecek. Bu yüzden lütfen saygı çerçevesinde, kırıcı olmadan oyumuzu kullanalım. Ben bu seçimin kazasız belasız huzur içinde geçmesini  diliyorum… 

AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121