• https://www.facebook.com/groups/1522336437779770/
  • https://www.twitter.com/http://www.selcukajans.com/
Videolar

Nilüfer Öztürk Silay

OBJEKTİF BAKIŞ

Bu haftaki yazımın başında öncelikte değer verdiğim bir kişiye buradan teşekkür etmek istiyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamaya çalışan Selçuk Belediyesi ile ilgili bir sorun yaşadık. Yani özetle; okuyucusuna ulaşması adına belediye standına konulan gazetemizin standa konulması bir Başkan Yardımcısı tarafından engellenmeye çalışıldı. Yani gazetemizin belediye standında yer alması için kontrol edilecekmiş, uygun bulunursa standa konulabilirmiş vs. vs. Bunu da internet sayfamızdan sizlere haber olarak duyurmuştuk. Yapılan haberde de 'bu gazetenin Yazı İşleri Müdürü ve Haber editörü var, yani gazetenin yazılarını kontrol edenler var, sizin belediye olarak gazetenin yazılarını kontrol etme yükümlülüğünüz yok' demiştik. Yaşanan bu süreçten sonra değişen bir şey oldu mu tabi ki olmadı. Gazetemize yapılan bu davranış karşısında herhangi bir girişim yapılmadı. Aslında bu konun devamı gelecekti fakat, ilçemizde o kadar çok konu var ki, açıkçası bize yapılan bu haksız davranışı bir kenara bıraktık ve önceliğimizi vatandaşların sorunlarını dile getirmeye ayırdık. Fakat geç de olsa okuduğum bir yazı yeniden bu konuyu yazmama vesile oldu. Bu meslekte üzerimde hakkı olan değerli büyüğüm Dost Medya Genel Yayın Yönetmeni Hilmi Gider'in 01 Temmuz 2017 tarihinde "NE OLDUM DİYENLER, NE OLACAĞINI DÜŞÜNEMEYENLERDİR" başlıklı yazısında tam da bu konuyu ele almış ve çok da güzel aydınlatmış. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Ben bu konuda değerli büyüğüm Hilmi Gider'e bir kez daha yanımızda olduğunu gösterdiği için teşekkür ediyorum.

15 TEMMUZ PARKI VATANDAŞLARI YAKTI

Bir yılda büyük güçlüklerle tamamlanan park sonunda adını aldığı günden bir gün önce tören ile açıldı. Aslında ben çok fazla eleştirmeyi sevmem. Yani yapacağım eleştiriyi yaparken genelde yapıcı olmaya çalışırım. Ama maalesef bizzat yaşadığımız ve görmüş olduğumuz hatalar üzerinde de  yapıcı bir eleştiride bulunmak bana göre doğru değil. Belediyenin kendi olanakları ile neredeyse bir yıldır devam eden park 14 Temmuz 2017 Cuma günü saat 16:00'da tören ile açıldı. Törene bizzat katıldık. Katılıma baktık ve inceledik. Abartarak 100 kişinin katıldığını söyleyebilirim. Bu yüz kişinin 45'i tamamen Belediye çalışanı, 35'i AK Partili yönetim ve üyeleri, 20'si de protokol üyeleri diyebilirim. Benim tespitim bu yönde. Peki neden böyle oldu sizce? Saat 16:00'da açık alanda sıcağın tam ortasında yapılan bir açılışta nasıl bir katılım beklenir? Ancak mecburi bir katılım olur. Bu programı hazırlayan ve bu programı onaylayıp kabul edeni kutluyorum ve alkışlıyorum. Yazın tam ortasında açık alanda bir açılış yapılıyor ve saat 16:00'da…. Mecburen açılışa katılan kişiler de sıcaktan neredeyse baygınlık geçirmek üzereydi. Diğer yandan parkı inceledik ve gezdik. Yani iki adım gezdik  ve inceledik. Benim parkta dikkatimi çeken taraf şu oldu. Parkın bir köşesinde durun! Başınızı kaldırın ve bakın! Bir taraf tamamen yenilenmiş, gayet güzel bir görünüm almış. Diğer taraf ise oldukça kötü bir görüntü sergiliyor. Yani mevcut dükkanların üstü hiç de hoş bir görüntü vermiyor. Bunun nedenini bilmiyorum ama bildiği bir şey var ki; tören ile açılan park yarım kalmış. Tamamlanması planlanıyor mu? açıkçası bu konuda bilgi sahibi değiliz ama umarız tamamlanır.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİNDE 23:30'DA VERİLEN KAHVALTI

Diğer yandan 15 Temmuz Demokrasi nöbeti oldukça kalabalıktı. Bizler de belli bir saate kadar İstasyon Meydanında görevimiz başındaydık. Burada önce yemek verildi, daha sonra kuran-ı kerim  okundu ve İstanbul'da yapılan programa Dev Barkivizyon ile canlı bağlantı yapılarak destek verildi. Buraya kadar her şey çok güzel. Peki saat gecenin 23:30'unda verilen Kahvaltı neydi. Yani ben gecenin 23:30'unda verilen bir kahvaltıya bir anlam veremedim. Siz kahvaltınızı gece 23:30'da mı yapıyorsunuz? Program nedir? Sabaha kadar nöbet tutmak. Yani en azından saat gece yarısını geçer, yada saat sabahın 04:00'ü olur anlarım da 23:30'da verilen kahvaltıya bir anlam veremedim şahsen… 

AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Anlık
Yarın
33° 35° 24°
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret323121