10 Ocak 2020, 14:20 tarihinde eklendi

ESNAFLARI HEYECANLANDIRAN GÖRÜŞME

ESNAFLARI HEYECANLANDIRAN GÖRÜŞME

Esnafları yakından ilgilendiren önemli konunun uzun zaman sonunda Efes Selçuk Belediye Meclisinde görüşülmesi heyecan yarattı.

SESO Yöneticilerinin uzun zamandır ısrarla yürüttükleri "zincir marketlere sınırlama getirilmesi" konusuna, bizzat Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in müdahale etmesi esnaflar arasında heyecan yarattı.

31.12.2019 tarihinde gerçekleşen Efes Selçuk Belediye Meclisi Toplantısında gündeme gelen konu hakkında konuşan Başkan Sengel, özellikle trafiğin yoğun ve fiziki şartların yetersiz olduğu alanın belirlenip burada zincir market açılmaması konusunda önlem alınacağını söyledi. İlgili komisyona havale edilen konu hakkında kısa süre içerisinde netice alınması beklenirken SESO'dan yaşanan gelişmeler hakkında açıklama geldi.

SESO Başkan Vekili Özgür Aydoğan konu hakkında şunları söyledi: "SESO olarak ne mülk sahiplerinin mağdur olmasını nede zincir marketlerin tamamen iptal edilmesini hiçbir zaman talep etmedik. Sadece tüm medeni dünyada olduğu gibi kuralların adil bir şekilde belirlenmesi ve bu marketlerin yasalara uygun şekilde ruhsatlandırılmasını talep ettik. Kontrolsüzce çoğalan ve ilçe esnafımızı mağdur eden zincir marketlerin trafiğe verdiği zararda hergün hepimizin gözleri önünde yineleniyor. Bu nedenle Sayın Belediye Başkanımızın SESO Yönetim Kurulumuzun kendisine ilettiği bu önemli konuda adım atması ve konuyu İlçe Meclisine taşıması bizleri heyecanlandırdı.  Bu konuda güzel haberler alacağımıza zincir marketler konusun tekrar kontrol altına alınacağına inanıyoruz."

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *